Απομακρύνθηκε το ευρωπαϊκό όνειρο για τη Νίκη Λευκάδας

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 23 Σεπτεμβρίου 2021, 21:29

Βαριά εντός έδρας ήττα υπέστη η Νίκη Λευκάδας, στο πρώτο της αγώνα με την Ουνιβερσιτάς Πεάτς, στα προκριματικά του EuroCup Γυναικών.

Η ελληνική ομάδα ηττήθηκε με 80-63 κι έτσι είδε την υπόθεση-πρόκριση στους ομίλους της διοργάνωσης να δυσκολεύει, καθώς στον δεύτερο αγώνα στην Ουγγαρία (29/9) καλείται να καλύψει τη διαφορά των 17 πόντων.

Με την άμυνα να… υπολειτουργεί, η Νίκη Λευκάδας έχασε την επαφή με την Πεάτς από τη δεύτερη περίοδο, αδυνατώντας να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης.

Έτσι η ουγγρική ομάδα κυριάρχησε σε όλο το 40λεπτο, φτάνοντας άνετα στην επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 10-13, 23-37, 40-54, 63-80

Η σύνθεση της Νίκης Λευκάδας: Δανδουλάκη Μ., Κονσταντίνοβα 3, Ντάλα 7(1), Οντουάιερ 6, Θόρντον 24, Δανδουλάκη Α., Μακμπράιντ 20(4), Τζανετάτου 3(1).

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 23 Σεπτεμβρίου 2021, 21:37